Ta platforma, u vlasništvu kineske firme ByteDance, međutim, nije dala detalje o planiranim otpuštanjima po zemljama. Glasnogovornik je objasnio da je to podrška TikTokovim naporima prema boljem moderiranju sadržaja objavljenog na internetu oslanjajući se posebno na “automatizirana” rješenja.
Prema ovom izvoru, najmanje oko 500 pozicija je potencijalno pogođeno u Maleziji.
Na svojoj stranici, u bilješci iz novembra 2023., TikTok je naveo da hiljadu tisuće zaposlenika na šest kontinenata bez dodatnih detalja.
– Planiramo uložiti dvije milijarde dolara (1,8 milijardi eura) na globalnoj razini u povjerenje i sigurnost samo u 2024. i nastavljamo poboljšavati učinkovitost naših napora. Oko 80 posto sadržaja koji krši pravila sada brišu automatizirane tehnologije, dodao je isti glasnogovornik u kratkom priopćenju.
Platforma kratkih videozapisa koristi kombinaciju ljudskih moderatora i automatiziranih alata za otkrivanje kako bi analizirala sadržaj koji su objavili korisnici i po potrebi ga uklonila.
Ove najave dolaze u trenutku kada se tehnološki divovi suočavaju sa strožim propisima u Maleziji.
Malezijska vlada traži od društvenih mreža dobivanje licence za rad, s ciljem borbe protiv rastućeg kibernetičkog kriminala.
(Vijesti.ba)
IZVOR