Privatna firma Slavka Dunjića, predsjednika Upravnog odbora Doma zdravlja Gradiška, duguje toj javnoj zdravstvenoj ustanovi blizu 50 000 maraka. Umjesto da slučaj bude procesuiran, a Dunjić u najboljem slučaju smijenjen, biće smijenjena direktorica Doma zdravlja, koja se usudila javno objelodaniti ovaj podatak i zatražiti naplatu potraživanja, piše impulsportal.net.
Piše: Miljan Kovač
U direktorsku fotelju će Siniša Adžić, donedavno direktor firme u Dunjićevom vlasništu. Od tužbe protiv „Specijalističkog centra (SC) Dunjić“ tako neće biti ništa.
Sve je to moguće u lokalnoj zajednici u kojoj pojedinac, poput Slavka Dunjića, decenijama vuče političke i finansijske konce.
Da li će tako i ostati nakon istrage, koju protiv njega vodi Republičko javno tužilaštvo zbog „trgovine uticajem“, ostaje da se vidi.
Dunjić je, prema kazivanju svjedoka, od više lica naplatio bar po 5000 maraka za radno mjesto u javnom sektoru.
Izjavu tužilaštvu u svojstvu svjedoka dala je i odlazeća direktorica Doma zdravlja. Od nje je Dunjić tražio da zapošljava one, od kojih je to lično naplatio.
Osim što je predsjednik Upravnog odbora Doma zdravlja Gradiška, Slavko Dunjić je i delegat u Vijeću naroda Republike Srpske, visoki funkcioner stranke „Ujedinjena Srpska“ i predsjednik njene lokalne organizacije u tom gradu.
Njegova supruga Brana Dunjić formalno je vlasnica privatne zdravstvene ustanove „SC Dunjić“.
„SC Dunjić“ svake godine potpisuje ugovor s Domom zdravlja Gradiška. Po tom ugovoru iz ove privatne ambulante pacijenti se upućuju u laboratoriju, na rentgen ili po neku drugu uslugu, koju ova ambulanta nema u svojoj ponudi.
Prije eskalacije pandemije korona virusa za navedene usluge Dom zdravlja je mjesečno fakturisao „SC Dunjić“ iznose od 300 do 800 konvertibilnih maraka.
Od početka pandemije broj usluga je enormno porastao pa su porasli i iznosi na fakturama iz Doma zdravlja.
Ti iznosi se u periodu pandemije kreću od 1.000 pa i do 3.000 maraka mjesečno, a od oktobra prošle godine do aprila ove znali su iznositi i preko 5.000 maraka.